Kövess minket

Bejelentkezés

Az emberi test egy élő organizmus, egy élő anyag. Minden olyan élelmiszert és anyagot, amit szerves formában juttatunk be, a szervezetünk hasznosítani tud, vagy amennyiben nincs rá szükség, kidolgozza, kilöki magából. Abban az esetben, ha szervetlen anyagokat viszünk be a szervezetbe, ezeket testünk halott anyagként értelmezi, ezekkel nem tud mit kezdeni, számára feldolgozhatatlan, hozzáférhetetlen anyag, így ezekből lerakódások jöhetnek létre.

Gyakori probléma, hogy a kalciumot nagyon sok esetben különböző tablettákkal, készítményekkel próbáljuk pótolni, melyek által szervetlen formában kerül be a szervezetbe, így a kalcium hasznosulása nagyon alacsony arányú, viszont nagy mennyiség esetén lerakódásként, meszesedésként jelenik meg testünkben.
Ezt a legegyszerűbben úgy küszöbölhetjük ki, ha a kalciumot szerves, élő formában pótoljuk: legjobb, ha növények, gabonák és olajos magvak fogyasztásával fedezzük szervezetünk kalciumigényét.

Az olajos magvak szinte kalciumbombaként működnek a természetben, így a szervezetünkben is. Ezekben a természetes élelmiszerekben a kalcium szerves formában, természetes állapotában található meg.
Abban a pillanatban, hogy valamilyen úton-módon feldolgozzuk ezeket a növényeket (pl.: megsütjük, főzzük), a szerves kalcium szervetlenné alakul át. Például a saláta összeesik, ha ecetes lébe helyezzük, mert az ecetes lé elvonja a salátából a kalciumot. Ezért van, hogy a főtt ételekből igazából hasznos anyagot nem tud a szervezet felvenni, csak a nyers ételekből.

A kalciumpótlás a legegyszerűbben úgy végezhető el, ha olajos magvakat ledarálunk, mézzel vagy pépesített aszalt gyümölcsökkel összekeverjük, és ebből a koktélból naponta 2-3 evőkanálnyit elfogyasztunk. Mivel ez teljesen természetes anyag, így nem igazán számítanak a pontos arányok. Egy példa: 10 dkg diót és 10 dkg szezámmagot összedarálunk dió- vagy kávédarálóban, és ehhez a keverékhez adunk 3 evőkanál virágmézet, majd ezt alaposan összegyúrjuk. Így kemény masszát kapunk, melyből naponta 2-3 evőkanállal fogyasztva fedezhetjük szervezetünk kalciumigényét.

A másik kalciumpótló szer egy népgyógyászati tapasztalaton alapuló készítmény, melyet tojáshéjból készítettek. A feltört tojáshéjat vízzel alaposan kimosták, majd kb. egy órán keresztül sütőben sütötték, hogy a bennük lévő összes baktérium elpusztuljon. Sütés után egy mozsárban porrá őrölték a tojás-héjakat, és ebből a porból adagoltak naponta 3x1-2 teáskanálnyi vagy mokkáskanálnyi mennyiséget különböző ételekbe, de vízzel elkeverve is fogyasztották. A tojáshéj-por hatását még annyival lehet fokozni, hogy hozzákeverünk 1/3 rész porított csalán-levelet, végül ezt a keveréket tejsavóban feloldjuk, így lényegesen hatásosabbá lehet tenni a készítmény felszívódását.

Nagy Péter
egészségügyi tanácsadó
http://tanacsok.atw.hu