Kövess minket

Bejelentkezés

HaaaapciInfluenza járvány, vírus, ételmérgezés, depresszió, idegösszeomlás, kimerültség (stb.)… Ezeket a szavakat halljuk nap mint nap, azoktól akik már valamit „megkaptak”, s azoktól akik csak előre rettegnek hogy mit fognak megkapni.

Szerettem volna beszélni egy számomra kedves 30 év körüli lánnyal, felhívom telefonon, s meglepődve hallgatom szavait. „Tegnap a kórházban voltam, infúziót kaptam, mert majdnem kiszáradtam..." s mondja milyen vírus támadta meg a szervezetét. Elgondolkozom: milyen a védőpajzsunk erőssége, az immunrendszerünk miért nem dolgozik erősebben, hogy ne kapjunk el mindent, ami támadja szervezetünket? Minden dolognál figyelembe kell venni a genetikai öröklés kihatásait, de mégis lehet, hogy valamiben nem élünk egyformán, ha az egyik embert könnyen megtámadják a vírusok, a másikat nem. „Szervezetünk ellenálló képessége nem más, mint a különböző  szervek és tevékenységek sokoldalú együttműködése abból a célból, hogy a test sértetlenségét idegen hatásokkal szemben megőrizhesse, illetve egészségét visszaállíthassa. Ezekben a történésekben az előítélet-mentes szemlélő számára egy magas színtű, bölcs irányítás mutatkozik meg.” Olvashatjuk Az immunrendszer erősítése c. könyvben.

Az immunitás defektusait két csoportra osztjuk: elsődleges immundefektusoknak nevezzük a veleszületett immundefektusokat. másodlagosak nevezik a nem veleszületett, hanem szerzett immunrendszer defektust. Az elsőben benne van, hogy a betegség a növekedésben és fejlődésben való lemaradás, vagy a halál, mind a veleszületett immunitás-defektusnak a következménye. A másodlagos immunrendszer-defektusok fejlődhetnek ki súlyos éhezések után, vagy citotoxikus agyagokkal való mérgezést követően. Ezek a mérgek megfosztják a sejtet az osztódási és önmegújító képességüktől. Ugyan máshonnan is, de Rem Petrov Védett vagyok c. könyvéből egészen biztosan tudhatjuk, hogy az immunrendszer munkája teljes egészében a nyiroksejtek osztódó képességének a függvénye. Részemre is döbbenetes a következő idézet a műből: „Ez az oka annak, hogy a rákellenes készítmények alkalmazása nagyon veszélyes, mert ezek legtöbbje citosztatikum. Elpusztítják a ráksejteket, de gyakran megölik az immunrendszer sejtjeit is. Kialakul a másodlagos immunodeficit. A beteget, akit a ráktól gyógyítanak, szüntelenül óvni és védeni kell a fertőzésektől.”

A fő kérdés: lelki-idegi állapotom befolyásolja ellenálló képességem erejét, illetve csökkenti immunrendszerem munkáját? A Szeretet, mint Gyógyító erő c. könyvemben erről így vélekedtem: „Az ember hármas lény: értelmi, érzelmi és testi. Az elme, a szív és a test egymásra hatnak és függnek egymástól. Csak kevesen tudják, hogy a lélek milyen nagy hatást gyakorol a testre. Az emberiséget sújtó betegségek nagy része lelki, szellemi eredetű. Gyógyításuk csak az elme, a lélek útján történhet.”

Ilyen lelki eredetű betegségek fizikai megnyilvánulásai lehetnek a következők:
     - étvágytalanság, székrekedés, hasmenés
     - izületi, rheumatikus betegségek, PCP, sclerózis multiplex
     - érrendszeri betegségek
     - idegrendszeri zavarok, húgyszervi, urogenitalis problémák
     - mirigybetegségek
     - depresszió

A felsorolás csupán egy töredék része mindazon „eredményeknek”, melyet a helytelen életvitelünkkel tudunk „betermelni”  saját magunknak. Figyelmesen olvassuk el, mit ír az Egészségügyi ABC a daganat kifejlődése és az izgalmi állapot közötti összefüggésről: „A kísérleti daganatkutatás számos eredményt hozott. Megállapította egyes anyagok daganatkeltő hatását. Megfigyelte az állandó ingerület és az izgalmi állapot nagy fontosságát a daganat keletkezésében.”

Már e néhány megfigyelésből is kitűnik, amit ma már el is tudunk fogadni: igen, van összefüggés lelki és fizikai állapotunk, másként szólva immunrendszerünk között. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ne csak testileg, de lelkileg is megőrizzük egészségünket. A lelki problémák megoldása, vagy megoldhatatlan problémák elengedése meghosszabbíthatja életünket. Érdemes tehát foglalkoznunk lelkünkkel is.

A cikk következő részében azt nézzük meg, hogy fizikai és lelki szinten mit tehetünk meg immunrendszerünk egészségéért.

Folytatás: Védd magad!

Sok szeretettel
Feketéné Bokor Katalin